8. ročník se koná 22.7.2023
opět U STRAHOVSKÉHO RYBNÍKA v Chýni

Ročník 2020

Ročník 2020 byl se štěstím umožněn v krátkém relativně normálním období v situaci sevřené pandemickými opatřeními. Pohoda FEST byl jeden z mála uskutečněných festivalů v ČR v roce 2020. I přes částečnou nepřízeň počasí byla návštěvnost hojná a pro Amálku jsme dokázali získat téměř 90.000 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli.PŠT BAND

Zakladatelé celého projektu nemohou chybět ani v ročníku 2020.  Jejich původní písničky jsou na pomezí blues a folk s jazzovými prvky, o které se postarají zejména pianista a saxofonisté. 


THE AMPLIFIED ACOUSTIC DUO

Britský hudebník s nezaměnitelným hlasem Jamie Marshall se opět vrací do Chýně na Pohoda FEST a tentokrát s famózní zpěvačkou a kontrabasistkou Svatkou Štěpánkovou. Paráda!


PAUL BATTO A ONDŘEJ KŘÍŽ

Paul znovu přijede a tento rok i s pianistou Ondrou Křížem, takže se můžete těšit na bluesové pecky z Paulovy dílny, kterými ohromují publikum v celé Evropě.


LADY PRAGA

Lady Praga poprvé v Chýni a bude to stát za to. Vystoupí se svou autorskou hudbou opřenou o pop-jazzové aranže a hlas Veroniky Bergmanové. To si rozhodně nenechte ujít.


DICK O´BRASS

Svou premiéru v Chýni odehraje kapela Dick O´Brass. To ovšem neznamená, že by byli nějakými nováčky. Koncertují na velkých pódiích. Ve stylu keltského rocku zahrají původní skladby a písně s vlastními českými texty. V českých podmínkách velmi originální pojetí.


ROAD ME

Road Me možná přijedou do Chýně na kolech. Tak totiž s oblibou absolvují svoje zahraniční turné. Jejich kytara, flétna, looper a hlasy vás prostě okouzlí.


ATD…

Po velkém úspěchu v loňském roce přijede i letos Ivan Kubát a jeho ATD… a se svými rock-bluesovými písničkami.


KAREL SOPTÍK MALCOVSKÝ

Písničkář a básník, kytarista a zpěvák. Tak jako v roce 2019 budete mít i letos možnost zaposlouchat se do hloubky a vtipu jeho textů.


DĚDEK A MILLI

Z rockové a bluesové líhně západních Čech dorazí duo Dědek a Milli, aby na festivalu zahráli poprvé. Sice už dávno vylíhnutí, ale zato zkušenostmi ošlehaní bardi předvedou autorskou tvorbu.

Pomáhali jsme Amálce
Na dobrovolném vstupném a dalších darech jsme pro Amálku vybrali bez mála 90 tisíc Kč!

Amálka je tříletá holčička, které bylo hned po jejím narození diagnostikováno poměrně vzácné a zrádné onemocnění – osteogenesis imperfekta. Je to onemocnění pojivové tkáně, jehož základním projevem je vysoká křehkost kostí, která vede k opakovaným četným zlomeninám dlouhých kostí. Vzácné nejsou ani zlomeniny žeber a kompresivní fraktury obratlů.

Příčinu choroby nelze odstranit žádným lékem. Nemoc způsobuje rozvolněné klouby a málo vyvinuté svalstvo, modré oční bělmo, výrazně nízkou postavu, zkřivení páteře, těžkou deformaci kostí, křehkost zubů, obtíže s dýcháním, poruchu sluchu, poruchu struktury kolagenu. U nemocných se snadno tvoří modřiny, kýly, dochází k podvrtnutí kloubů, může se objevit nedomykavost srdečních chlopní.

Možností léčby je podávání bisfosfonátů, jejichž aplikace má i nežádoucí účinky. Mezi základní opatření lze řadit včasnou rehabilitační péči s cílem dosažení maximální hybnosti a opakovaná lázeňská péče. Amálka se narodila jako první z dvojčat, má brášku Matyáše, který je zdravý a veselý chlapeček. Do svých dvou let měla Amálka již deset zlomenin. Už v prenatálním období se u Amálky objevila zlomenina stehenní kosti, díky které má kratší nožičku o cca 10 cm.

Tento handicap jí způsobuje velké problémy se základní motorikou, stále nechodí, posouvá se v sedu či kleku oporem o ruce. Ráda by dělala vše, co její bratr a ostatní vrstevníci, avšak její tělíčko jí to neumožňuje a bez trvalého dohledu a asistence druhé osoby by bylo její zdraví ohroženo.

​Přes všechna tato úskalí se Amálka snaží a má velikou chuť a touhu po pohybu, velikým vzorem a stimulem je pro ni právě její všudypřítomný bráška Matyáš. Bohužel právě tato obrovská snaha o pohyb a její pokusy o napřimování jsou pro ni velmi nebezpečné, neboť hrozí nekoordinované pády a další úrazy, byť jen přetěžováním jedné končetiny. Zlomenina krčku stehenní kosti způsobila deformaci kyčelního kloubu, který v takové podobě nebyl schopen zajistit oporu pro případnou budoucí chůzi. Amálka musela absolvovat velmi náročnou operaci kyčelního kloubu a osteotomii stehenní kosti. Díky vysoké křehkosti kostí nebyla tato operace příliš úspěšná a tak ji v současné době čeká další náročný operační zákrok, který zřejmě nebude poslední. Pro zlepšení pooperačního stavu a vůbec celkové rekonvalescence i psychické pohody, bychom Amálce rádi dopřáli finančně náročnou lázeňskou péči, stimulační a RHB pomůcky, speciální ortopedickou obuv, senzomotorické vložky, výživové doplňky a v neposlední řadě zkušeného osobního asistenta.

​Pokud není Amálka zrovna zasádrovaná a díky této fixaci naprosto nehybná, je to poměrně veselá, živá, avšak velmi plachá holčička, křehká skleněná panenka.

Foodtrucky


Pivovarský Dvůr

Již tradičně se hlavně o nápojový servis postará stánek Pivovarského Dvora Chýně. Tentokrát budou stánky dva pro lepší a pohodlnější obsluhu. Kromě piva a nealko nápojů připraví Jitčin akční tým i nějakou dobrotu – určitě vyhlášené bramboráky.

MINIKOBLÍŽKY

Přijďte ochutnat čerstvé mini koblížky – Americké Mini Donuts. Připravovány na arašídovém oleji a z originálního těsta importovaného z USA. Podávané s čokoládou, karamelem, jahodami nebo skořicovým cukrem. A ke koblížkům lze popít limonády z domácí farmy On Lemon netradičních příchutí: angrešt, hruška, černý rybíz, limeta, švestka a pomeranč.

RŮŽOVÝ TRANSPORTÉR

Vše s láskou přichystané – to je slogan majitelky Růžového transportéru a na všech dobrotách i kafíčku je to vidět, cítit a po chuti poznat.

AJSKRÝM KÁRA

Ajskrym kára není žádný zamrzlý Krym, ale stará Fordka, ze které padá jedna zmrzlina za druhou. 

PANPEDRITO

Se svým modrým Citroenem přijede i letos Panpedrito, aby nám nachystal Food, Love and Peace a hlavně dobroty asijské i jiné.

HOLANDSKÉ HRANOLKY

Holandské hranolky s českým srdcem se představí v Chýni letos poprvé i s báječnými domácími omáčkami. 

SKLEP NA BAŘINĚ

Jižní Morava bude mít na festivalu zastoupení v podobě vinného sklepa Na Bařině. Kromě toho, že budete moci na místě koštovat a popíjet, si můžete pár lahvinek i odnést domů.

TACOS Y BURRITOS

Mexická kuchyně v pojízdném balení. Osm a půl hodin pečená masa, pro vegetariány grilovaný kaktus, domácí tortilly, guacamole, pico de gallo, to vše máme samozřejně s sebou. Mexiko na festivalu!

KAISER FRANZ

Burgery, burgery a zase burgery. Ale ne ledajaké. Nejlepší jaké jste kdy měli a přitom z kvalitních farmářských surovin a za rozumnou cenu. Dokud nezkusíš, nevíš!

Dětský program


KONCERT PRO DĚTI

Hudební  vystoupení  Janičky Koutové a Jardy Beneše. Zazní nejedna písnička z dílny pana Svěráka a pana Uhlíře. Děti budou mít dostatek prostoru k tanci, takže nezapomenout  v  11 hodin sraz u podia.


POTISKNUTO

Budete si moci odnést stylový hrneček s vlastním obrázkem a to díky  Pavlu Mikulandovi  – POTISKNUTO.  Stačí namalovat něco pěkného a během chvíle se vaše dílo natiskne na hrneček.

DÍLNIČKA MESSYPLAY

Ahoj! Jsem Formela. Neobyčejná modelína. Měkoučká a krásně voňavá. Moc mě baví, když si se mnou děti hrají, různě mě mačkají, válejí, trhají a tvarují. Je to veliká zábava.


DÍLNIČKY S MARUŠKOU

Abychom ještě víc podpořili myšlenku charitativního festivalu, tak i v rámci dětského programu budeme pomáhat, a to rovnou dvakrát. Děti si s Maruškou budou moci vybarvit sádrové omalovánky a tím ji podpořit. Sama Maruška se  věnuje charitativní činnosti MARY´S MEALS, která se zabývá mimo jiné programy školního stravování, zejména v oblastech zasažených chudobou.
Maruška sama trpí velice vzácným tělesným postižením Ellis-van Creveld. Za námi na festival přijede až z Ostravy. Na děti se již moc těší. A věřte, že i děti si tvoření užijí.


KOČKY NA TYČI

I letos si pro vás Kočky na tyči připravily vystoupení pole dance. Na tyči budou připraveny od 16:00 hodin. Kromě koček uvidíte i dětské vystoupení a tentokrát přibude i jeden muž. Tyč i s lektorkou pro vás po vystoupení bude k dispozici a můžete si vyzkoušet, zda ve vás nedřímá skrytý taneční talent.


MALÝ HASIČ

Díky pomoci dobrovolných hasičů nás ani horko nezaskočí.  Pro děti budou připravené hry , mohou si prohlédnout hasičské auto a na chvíli si zkusit jaké to je, být hasičem.  A to hlavní …..vodní  osvěžení, které v parném dnu ocení nejen děti.


4FIN SOUTĚŽE

Firma 4fin si pro děti i rodiče připravila soutěž se zaměřením na finanční pre-gramotnost a gramotnost.  Samozřejmou bude i spojitost s festivalem a hudbou.  Proběhne i losování  vítězů, ale malý dáreček čeká na každého. Hlavní cenu do dětské soutěže věnovala firma Houpee – děkujeme.


RELAX ZÓNA

Novinkou letošního Festivalu je relaxační zóna. Zde si návštěvníci budou moci pohodlně posedět s přáteli a při dobrém jídle a s osvěžujícím nápojem počkat na svou oblíbenou kapelu. Hrací koutek bude na dohled, takže své děti budete mít stále pod kontrolou.
Děkujeme firmě Madi, která podpořila dětský program a zapůjčila na akci zahradní nábytek


A MNOHO DALŠÍHO…

Pro děti bude připraven prostor, kde si budou moci pohrát.  Budou k dispozici knihy, kostky, hry od firmy ALBI, úžasná stavebnice  Ubrix, houpací prkna Houpee, skákací hrad, malování na obličej a další lákadla pro zábavu i poučení.